C01-41APT1-T00V0 Bel Canto
Availability: Out of Stock
Product information
Need assistance?
Order by phone (239) 227-2932.
Key Features
  • This timepiece features a 41mm titanium case paired with a high quality titanium bracelet. It showcases a distinctive green dial and is powered by a precise automatic winding movement.
  • This is a Pre-owned timepiece.
  • For additional live images, please .
  • Worldwide Shipping.
  • Multiple financing options. Learn more.
  • All Features...
Description
This watch features a 41mm titanium case on titanium bracelet. This watch also sports a green dial. Powered by an automatic movement.
Gender
Men's
Warranty
N/A
Reference Number
C01-41APT1-T00V0
Internal Number
Other
Original Box and Original Papers
Condition
Used
Material
Grade 5 Titanium
Case Diameter ⌀
41mm
Shape
Round
Color
Green
Dial Markers
Super-LumiNova®
Hands
Super-LumiNova®
Functions
Hours, Minutes, chiming ‘hammer’
Movement Type
Automatic
Movement Description
Automatic
Type
Titanium bracelet
Material
Grade 5 Titanium
Buckle Type
Folding
25+
Years in Industry
+3,100
5-Star Google Reviews
100%
Authentic Timepieces
Trade-in
Your Old Watch
FREE Shipping
Manufacturer's
Warranty
Accepted Payments
Secure Payment:
Visa Logo Mastercard Logo Amex Logo PayPal Logo
Financing Available:
Affirm Logo PayPal Logo
What Our Customers Say
Rated 4.9 by over 3,100 Customers
Recommended For You
Discover More Great Products
TUDOR Royal M28603-0001
TUDOR Royal M28603-0001
Steel
41mm
Toledano & Chan B/1.3R - 18K Gold Ripple Dial on Titanium
Limited
Titanium
32mm
Grand Seiko Spring Drive U.F.A SLGB003
Titanium
Spring drive
37mm